slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Polski Związek Szachowy

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Olimpiada w Baku

Przez pierwszą połowę września 2016 r. oczy miłośników królewskiej gry będą niewątpliwie zwrócone - jeśli nie fizycznie, to na pewno wirtualnie - w stronę Baku (Azerbejdżan), gdzie odbędzie się XLII Olimpiada Szachowa. Polskich barw będą bronić w kategorii kobiet: Monika Soćko, Jolanta Zawadzka, Karina Szczepkowska-Horowska, Klaudia Kulon i Mariola Woźniak (olimpijska debiutantka, słuchaczka MAS), natomiast w kategorii open: Radosław Wojtaszek, Jan-Krzysztof Duda (słuchacz MAS), Mateusz Bartel, Kacper Piorun (debiutant) i Dariusz Świercz. Trzymamy kciuki za nasze drużyny, a kibicom życzymy wspaniałych przeżyć przy obserwacji transmisji.

Srebro Igora Janika w MEJ

Dziś w Pradze zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów '2016. Z radością informujemy, że Igor Janik zdobył srebrny medal w grupie C16. Warto przy tym podkreślić jego znakomity finisz: 4/4. Gratulujemy Igorowi i jego trenerowi GM Robertowi Kempińskiemu! Należy też wymienić naszych reprezentantów, którzy zakończyli rozgrywki na 4. miejscu: Magdalenę Pawicką (D10), Annę Kubicką (D18), Oskara Ogłazę (C12) i Łukasza Jarmułę (C18). Im również należą się słowa pochwały!

 

MEJ w Pradze

Od najbliższego czwartku w Pradze będą miały miejsce rozgrywki w ramach Mistrzostw Europy Juniorów '2016. Weźmie w nim udział łącznie 77 reprezentantów Polski (42 zawodniczki i 35 zawodników), a całą ekipą pokierują Andrzej Matusiak i Piotr Murdzia. Życząc samych udanych partii i jak najwyższych miejsc na finiszu, zachęcamy do kibicowania dzięki transmisji na żywo.

 

zawodnik grupa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 suma miejsce
Wierzbicki Dawid C08 = 1 1 1 1 0 0 1 1 6.5 10
Borowik Wojciech C08 1 1 0 1 1 1 0 0 1 6.0 14
Adamala Jacek C08 0 1 1 0 1 0 0 0 = 3.5 79
Warchoł Kamil C08 1 0 1 0 0 0 0 0 1 3.0 92
Wielgus Wojciech C08 1 1 1 1 0 0 0 1 0 5.0 31
Zięba Hubert C08 0 1 1 1 = 0 1 0 0 4.5 48
Seemann Jakub C08 1 1 0 1 1 = 0 0 1 5.5 22
Chyży Jakub C10 1 1 = = = 1 1 0 1 6.5 11
Fiszer Bartosz C10 1 1 = = 0 = 1 0 = 5.0 44
Wojdak Jan C10 1 0 1 1 0 1 = 1 0 5.5 29
Bancarewicz Aleks C10 1 0 1 = = = 0 0 = 4.0 84
Bogusz Alan C10 0 1 0 = 1 1 0 = 1 5.0 50
Ogłaza Oskar C12 1 1 1 0 1 1 1 = = 7.0 4
Czopor Maciej C12 1 = 1 1 = 0 1 0 1 6.0 24
Czernek Tymon C12 1 0 = 1 1 1 0 0 1 5.5 36
Baum Jonasz C12 1 0 1 0 1 = 0 1 0 4.5 76
Redzisz Michał C12 0 1 1 0 0 0 1 0 1 4.0 100
Koziorowicz Michał C12 = 1 0 1 = 0 1 1 0 5.0 56
Półtorak Sebastian C12 1 1 0 0 1 0 0 1 = 4.5 67
Mechlinski Jakub C12 0 = 1 = 0 0 0 1 1 4.0 102
Łuczak Filip C12 0 1 1 0 1 1 0 = 1 5.5 35
Grzesik Gracjan C12 = 0 = 1 1 0 = = 1 5.0 61
Wolaniecki Patryk C12 0 = 0 1 = 0 1 1 1 5.0 64
Pułtorak Jan C14 1 1 = 1 = 1 = = = 6.5 7
Teclaf Paweł C14 1 = = 1 1 = 0 1 1 6.5 9
Nowak Mikołaj C14 1 0 1 1 0 1 0 1 = 5.5 41
Kozak Antoni C14 1 0 1 0 = 1 1 0 1 5.5 40
Fus Jakub C14 1 = 0 1 = = 1 0 0 4.5 63
Miś Mieszko C14 1 1 = 1 0 = 1 = = 6.0 17
Janik Igor C16 1 = = 1 = 1 1 1 1 7.5 2
Kozioł Kamil C16 = 1 = = 0 1 = 1 = 5.5 33
Szustakowski Antoni C16 1 = = 0 1 0 1 0 1 5.0 45
Jarmuła Lukasz C18 = 1 1 = 1 1 = 1 = 7.0 4
Winiarski Mikołaj C18 1 0 1 = = 0 1 0 1 5.0 39
Molenda Marcin C18 1 1 = 1 1 0 = 0 1 6.0 11
Łaźniewska Zofia D08 + 1 0 = 1 0 0 1 0 4.5 30
Dallemura Julia D08 0 0 0 = 1 1 1 1 0 4.5 34
Pietryk Joanna D08 0 1 1 1 1 = = 0 0 5.0 23
Seemann Pola D08 1 0 1 0 1 0 0 1 1 5.0 26
Śmietańska Wiktoria D08 1 1 1 1 0 = 1 0 0 5.5 12
Szczotka Klara D08 1 1 1 0 0 1 0 1 1 6.0 10
Starosta Martyna D10 1 1 0 0 1 1 = 1 1 6.5 8
Pawicka Magdalena D10 1 1 1 0 = 1 1 = 1 7.0 4
Zabrzańska Weronika D10 = 1 1 1 0 1 = 0 1 6.0 13
Rejniak Zuzanna D10 1 0 1 1 = 0 1 1 0 5.5 26
Olszewska Wiktoria D10 1 0 1 0 0 0 1 0 = 3.5 81
Malinowska Natalia D10 = 0 1 1 = 0 0 1 = 4.5 56
Kuczyńska Katarzyna D10 0 1 0 1 0 0 1 1 = 4.5 59
Kucharska Helena D10 1 = 0 0 1 1 = 0 = 4.5 53
Białek Alicja D10 = 1 0 1 1 1 0 0 0 4.5 47
Kowalczyk Barbara D10 0 1 0 0 1 1 1 0 0 4.0 67
Dallemura Anna D10 0 = = 1 = 1 0 1 = 5.0 33
Wikar Martyna D12 = 1 = 1 1 = 1 0 1 6.5 7
Dyląg Emilia D12 1 1 1 0 = 0 1 1 = 6.0 14
Adamczyk Zuzanna D12 1 1 0 1 0 1 = 0 1 5.5 23
Goraj Barbara D12 1 1 = 0 1 0 1 = 1 6.0 15
Marcińczyk Monika D12 1 0 1 1 = 1 0 0 0 4.5 44
Zarębska Lena D12 0 0 1 = 1 1 0 1 1 5.5 28
Hertlein Irena D12 0 1 0 1 1 0 0 1 1 5.0 40
Malicka Maria D14 = 1 1 1 = = = = 0 5.5 18
Rudzińska Michalina D14 1 1 0 = 1 = 0 1 = 5.5 21
Święch Joanna D14 1 1 1 0 1 0 1 1 0 6.0 12
Waszczuk Patrycja D14 = = 1 = = 0 1 = 0 4.5 45
Mościcka Pola D14 1 1 1 0 0 0 1 1 0 5.0 29
Kucharska Honorata D14 1 0 1 1 1 1 = 0 = 6.0 13
Kulpa Zuzanna D14 0 1 0 1 1 0 = = = 4.5 42
Jarocka Liwia D14 0 0 1 1 1 0 = 1 = 5.0 32
Śliwicka Alicja D16 0 1 0 1 1 1 = 1 = 6.0 15
Antolak Julia D16 1 1 1 0 1 = 0 1 = 6.0 11
Frej Zofia D16 1 1 0 = = 1 = 0 0 4.5 44
Cieślak Wiktoria D16 1 0 1 1 0 1 0 1 1 6.0 16
Karykowska Anna D16 0 1 = = 1 1 = 1 0 5.5 21
Daliga Anita D16 0 = = 0 = = = 1 = 4.0 65
Buchta Agnieszka D16 0 = 0 = 1 1 0 = = 4.0 61
Kubicka Anna D18 1 1 1 = = 0 1 = 1 6.5 4
Dmochowska Agnieszka D18 1 0 1 0 1 0 0 0 1 4.0 36
Olechnicka Karolina D18 0 1 0 1 0 0 1 - - 3.0 50

 

MŚJ do lat 20

W dniach 7-22 sierpnia 2016 r. w Bhubaneswar (Indie) odbywają się Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 20. W tym roku reprezentantami Polski są słuchaczka MAS Oliwia Kiołbasa oraz absolwent MAS Grzegorz Nasuta, których na miejscu wspiera trener IM Leszek Ostrowski. Życzymy udanego występu, a miłośników szachów zapraszamy do obserwacji partii dzięki transmisji na stronie organizatora.

Kolejne medale słuchaczy MAS, tym razem "błyskawiczne"

Z Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych z medalami wrócili następujący słuchacze MAS: Martyna Starosta (złoto w grupie D10), Magdalena Pawicka (srebro w D10), Martyna Wikar (złoto w D12), Emilia Dyląg (brąz w D12), Patrycja Waszczuk (srebro w D14), Wiktoria Cieślak (złoto w D16), Jakub Chyży (srebro w C10), Jonasz Baum (złoto w C12), Oskar Ogłaza (srebro w C12), Paweł Teclaf (srebro w C14) i Igor Janik (złoto w C16). Łącznie w MPJ BiS "akademicy" zdobyli 24 medale. Gratulujemy!

Linki zagraniczne 2

Copyright PZSzach.org.pl